OKSİJEN TERAPİ NEDİR ?

Oksijen kanımızda alyuvarlar vasıtasıyla dokulara taşınmakta ve dokulardaki görevini yürütmekte. Kanımızda dolaşan oksijenimiz yaşımızın ilerlemesiyle, stresle, sigara kullanımı ile, şişmanlıkla, ilaç kullanımları ve bilinçsiz yapılan diyetlerle, teknolojik iş ortamlarıyla veya diğer sebeplere bağlı olarak belirgin ölçüde azalabilmekte

Oksijen azalması beden ve doku sağlığımızın azalmasına neden olmakta, yaşam enerjimizi azaltmakta, yaşlanmamızı sağlamakta. Yaşlandığımızda tüm dokularımızda olduğu gibi cildimizde de oksijen seviyesi azalır ve bu eksiklikle cildimiz gençliğini, sağlığını, estetiğini sürdürmekte güçlük çekmeye başlar ki, bu an yaşlanmanın belirtilerini fark etmeye başladığımız andır

Atmosferdeki havadan elde edilen naturel oksijen, yaşlanmış bedenlerde, ergenlik döneminin akne problemlerinde, sigaranın bedenimizde oluşturduğu zararlı etkilerin azaltılmasında son derece yaygın kullanıma sahip. Ortamımızdaki oksijen bir oksijen jeneratörü ile zenginleştirilmiş halde üretilmekte ve cildin derinliklerine, hücreler arasındaki mesafelere beraberinde A, E ve C vitaminleri ile birlikte gönderilmekte. Oksijenin vitaminlerle birleşen gücü özellikle yaşlılık belirtilerinin azaltılmasında kullandığımız çeşitli antiaging terapilerde başarıya daha çok başarı katmayı başardı.

Cildin derinliklerine oksijenle birleştirilmiş vitaminler ve mineraller gönderildiğinde yaşlılık belirtilerinden kaçış başlar. Böylece daha çok soluyan, daha çok desteklenen deri ile gençliğin belirtileri cilt yüzeyinde görülmeye başlar.

Cildin ve dokuların yenilenmesini sağlayan A, C ve E vitaminleri oksijenle birleştiğinde ciltteki problemleri daha hızlı azaltabiliyor. Oksijen ve vitamin tedavisi birlikte oksijenovitaminoterapi adıyla anılıyor ve cilt problemlerinde uygulanan tüm tedavi yöntemleriyle kombine uygulanabiliyor. Son derece keyif verici bir yöntem olan oksijen tedavisi özellikle cildin gençleştirilmesi maksadıyla haftada bir defa, yaklaşık 4 aylık bir sürede uygulanıyor. Özellikle yoğun ışık kaynakları ile birlikte kullanıldığında daha hızlı problemlerden azalma sağlayabiliyor.

Unutmamak gerekir ki, oksijenin maksimum enerjiyi cilt yüzeyinde göstermesi için dakikada 6 litrelik bir hacmin cilde püskürtülmesi gerekiyor.

Her yaşta herkesin yararlanabileceği uygulanmadığı bir durumun söz konusu bir yöntem olarak ifade ediyor. Özellikle de akneden şişmanlığa, yaşlılıktan lekelenmeye, kılcal damar problemlerinden terleme problemlerine kadar bir çok tedavi alanında senelerdir başarı ile uygulanan bu yöntemle Türkiye'nin bugüne kadar tanışmamasının bir talihsizlik olduğunu, oksijen tedavisi konusunda Almanya, Amerika, İngiltere, İtalya ve Fransa gibi ülkelerin büyük yol katettiklerini görmek mümkün. Özellikle Nikel başlıklı oksijen tedavi başlıklarının ise uygulamalardan sonra küpe, saat gibi cisimlere alerjisi olan kişilerde alerji yapabildiğini, oysaki Oxivit sistemi olarak adlandırılan medikal oksijen sistemlerinin cilde temassız ve güvenli bir tedavi seçeneği olduğunu söylemek mümkün.

Oksijenovitaminoterapi özellikle ergenlik döneminin veya stresin getirdiği akne problemlerinde de tedavinin daha çabuk ve profesyonelce sonuçlanmasını sağlıyor. Akne tedavilerinde kullanılan AHA ( meyve asitleri ) veya BHA ( beta hidroksi asitler ) gibi etkinlikleri ispatlanmış maddeler zenginleştirilmiş oksijen ve diğer destekleyici medikal kozmetik ürünleri ile birleştirildiğinde aknede yapılan tedavinin daha profesyonelce, daha sağlıklı, daha güvenli ve daha erken gençleştirilmesini sağlıyor.

Zenginleştirilmiş oksijenle birlikte birçok vitaminin cilde uygulanması sayesinde elde edilen mükemmel etkilerden bir tanesi de 20 faktör içeren bir koruyucuya eşdeğer düzeyde cildin UVA ve UVB ışınlarından korunması sağlanıyor.


Thalen Estetik ve Güzellik Merkezi

Reklamlar

 

Bize elişi örneklerinizin resimlerini gönderin sitemizde yayınlayalım.
Mail adresimiz
hamaratkadincom@hotmail.com

 

 

 


Sizden Gelenler Göz Makyajı Havlu Kenarı Küpe Modelleri Moda Saç Maskeleri Cilt Bakımı Gelin Saçı Webanneforum

 

Kırışlıkları kapatmak için nasıl makyaj yapmalsınız